43-kavlen   Nordisk Budkavle '43   Loket
 
Huvudmeny
LOK
Startsida
Resultat
Bilder
Historia
 
Suomeksi
 
English
 
 
Resultat 43-Kavlen
Utskriftsvänlig version Utskriftsvänlig sida

43 Kavlen 2009 - Resultatlista för H43

Pl Stnr Strnr Lag
namn
Str tid Str pl Tot tid Vxl pl Lagtid
Platsför.
1 4   IK Hakarpspojkarna         7:41:15
    1 Bengt Andersson 59:59 45 59:59 45 +44
    2 Mats Granstedt 43:54 2 1:43:53 26 -19
    3 Peter Jacobsson 1:02:18 4 2:46:11 13 -13
    4 Kristian Palm 51:20 4 3:37:31 7 -6
    5 Fridolf Eskilsson 48:17 4 4:25:48 4 -3
    6 Svante Bjurgren 32:41 4 4:58:29 4  
    7 Bo Granstedt 31:18 1 5:29:47 1 -3
    8 Stefan Sandahl 29:56 2 5:59:43 1  
    9 Ingvar Åkesson 47:01 8 6:46:44 1  
    10 Andreas Rangert 54:31 7 7:41:15 1  
2 2   Tampereen Pyrintö         7:44:26
    1 Petteri Kähäri 47:57 27 47:57 27 +26
    2 Mikko Heinämäki 56:04 28 1:44:01 27  
    3 Tuomo Haanpää 1:02:12 3 2:46:13 15 -12
    4 Severi Eerola 53:19 11 3:39:32 9 -6
    5 Timo Äijälä 46:48 2 4:26:20 5 -4
    6 Keijo Viilo 31:49 1 4:58:09 2 -3
    7 Juha-Pekka Harju 33:44 4 5:31:53 3 +1
    8 Reijo Viitanen 33:26 6 6:05:19 3  
    9 Ari Anjala 45:11 5 6:50:30 2 -1
    10 Jouni Mähönen 53:56 3 7:44:26 2  
3 39   Rasti-Kurikka         7:48:12
    1 Arvo Ahola 46:17 15 46:17 15 +14
    2 Timo Nurmela 49:53 12 1:36:10 5 -10
    3 Matti Vainionpää 1:03:45 5 2:39:55 4 -1
    4 Esa Kurki 51:46 8 3:31:41 2 -2
    5 Esko Ylikangas 49:14 8 4:20:55 1 -1
    6 Jouko Anttila 33:29 9 4:54:24 1  
    7 Juha Rantoja 35:36 7 5:30:00 2 +1
    8 Esa Kuoppala 32:09 3 6:02:09 2  
    9 Juha-Matti Laakso 48:23 9 6:50:32 3 +1
    10 Sami Löfbacka 57:40 17 7:48:12 3  
4 3   Södertälje-Nykvarn OF 1         7:49:51
    1 Tore Eklund 46:39 22 46:39 22 +21
    2 Håkan Sjögren 1:01:25 45 1:48:04 33 +11
    3 Isak Bergman 1:06:18 17 2:54:22 20 -13
    4 Michael Wehlin 50:41 3 3:45:03 17 -3
    5 Lennart Borg 49:39 9 4:34:42 9 -8
    6 Stefan Persson 32:57 6 5:07:39 9  
    7 Magnus Grhan 31:47 2 5:39:26 7 -2
    8 Olof Smitt 33:31 7 6:12:57 7  
    9 Håkan Klein 43:31 3 6:56:28 4 -3
    10 Anders Axelsson 53:23 1 7:49:51 4  
5 12   Nydalens Skiklub         7:54:37
    1 Harald Bakke 50:29 37 50:29 37 +36
    2 Søren Jonsson 46:45 3 1:37:14 9 -28
    3 Christian Vogelsang 1:06:05 16 2:43:19 12 +3
    4 Jo Wiklund 55:57 24 3:39:16 8 -4
    5 Erlend Slokvik 48:25 5 4:27:41 7 -1
    6 Einar Jensen 33:02 7 5:00:43 5 -2
    7 Terje Dengerud 37:33 9 5:38:16 6 +1
    8 Torstein Hole 33:33 8 6:11:49 6  
    9 Morten Fismen 44:47 4 6:56:36 5 -1
    10 Stig Bjergaard 58:01 19 7:54:37 5  
6 60   Sundsvalls OK         7:55:31
    1 Roger Hugosson 47:47 23 47:47 23 +22
    2 Thomas Rex 43:11 1 1:30:58 1 -22
    3 Pessi Liukkonen 1:09:03 21 2:40:01 7 +6
    4 Tomas Edström 55:22 21 3:35:23 6 -1
    5 Lars Nordin 51:50 13 4:27:13 6  
    6 Ulrik Olsson 33:37 10 5:00:50 6  
    7 Olof Frænell 35:20 6 5:36:10 4 -2
    8 Per Nordling 33:09 5 6:09:19 4  
    9 Mattias Allberg 49:04 11 6:58:23 6 +2
    10 Olov Vikström 57:08 15 7:55:31 6  
7 7   Tullinge SK         8:07:45
    1 Rikard Imark 46:29 19 46:29 19 +18
    2 Björn Axelsson 48:09 5 1:34:38 3 -16
    3 Sune Södergrann 1:05:21 10 2:39:59 5 +2
    4 Per-Ove Kivisäkk 51:40 6 3:31:39 1 -4
    5 Mats Fryxell 51:28 12 4:23:07 3 +2
    6 Per-Arne Forsberg 35:11 15 4:58:18 3  
    7 Anders Kärrström 38:23 14 5:36:41 5 +2
    8 Jacob Bolin 32:39 4 6:09:20 5  
    9 Erik Berggren 57:01 30 7:06:21 7 +2
    10 Christer Backman 1:01:24 22 8:07:45 7  
8 17   OK Roslagen         8:11:00
    1 Ola Hultin 46:24 17 46:24 17 +16
    2 Torbjörn Lännevall 52:28 18 1:38:52 16 -1
    3 Anders Söderbärg 1:23:12 50 3:02:04 31 +15
    4 Jonas Nordström 51:34 5 3:53:38 26 -5
    5 Johan Jakobsson 49:06 7 4:42:44 17 -9
    6 Ulf Carlsson 42:19 37 5:25:03 18 +1
    7 Pontus Gille 33:10 3 5:58:13 13 -5
    8 Rickard Ekman 29:52 1 6:28:05 9 -4
    9 Tarvo Avaste 45:41 7 7:13:46 9  
    10 Tommy Lindberg 57:14 16 8:11:00 8 -1
9 41   Tjällmo-Godegårds OK         8:11:24
    1 Rikard Ericson 46:14 13 46:14 13 +12
    2 Örjan Pettersson 52:40 19 1:38:54 17 +4
    3 Håkan Samor 1:15:44 39 2:54:38 22 +5
    4 Ronnie Samor 50:17 2 3:44:55 15 -7
    5 Erik Karlsson 49:54 10 4:34:49 10 -5
    6 Rolf Axelsson 32:39 3 5:07:28 8 -2
    7 Arne Irewall 43:41 38 5:51:09 9 +1
    8 Anders Åberg 37:07 14 6:28:16 10 +1
    9 Tobias Trofast 45:24 6 7:13:40 8 -2
    10 Anders Svensk 57:44 18 8:11:24 9 +1
10 10   OK Tisaren         8:15:12
    1 Anders Attås 50:22 35 50:22 35 +34
    2 Magnus Hallblom 49:38 10 1:40:00 20 -15
    3 Joakim Carlsson 1:00:00 1 2:40:00 6 -14
    4 Dan Larsson 54:54 19 3:34:54 4 -2
    5 Mikael Pihel 47:42 3 4:22:36 2 -2
    6 Lennart Lundh 55:32 51 5:18:08 12 +10
    7 Mats Gunnar Nylin 39:02 19 5:57:10 12  
    8 Nils Aronsson 42:10 29 6:39:20 13 +1
    9 Magnus Persson 41:45 2 7:21:05 12 -1
    10 Tomas Hallmén 54:07 6 8:15:12 10 -2
11 14   Rastivarsat 1         8:15:19
    1 Tuukka Tuomala 47:57 28 47:57 28 +27
    2 Jarkko Ryyppö 49:27 9 1:37:24 10 -18
    3 Esa Orava 1:05:46 13 2:43:10 9 -1
    4 Heikki Jokinen 59:02 30 3:42:12 12 +3
    5 Pekka Vuorinen 59:35 31 4:41:47 15 +3
    6 Simo-Pekka Vennelä 34:14 11 5:16:01 10 -5
    7 Juha Kiljunen 40:01 26 5:56:02 11 +1
    8 Markku Hämäläinen 34:31 9 6:30:33 11  
    9 Hannu Laiho 50:47 15 7:21:20 13 +2
    10 Sergei Sibilev 53:59 5 8:15:19 11 -2
12 1   OK Tyr         8:15:22
    1 Rolf Wikström 46:34 21 46:34 21 +20
    2 Magnus Albinsson 50:57 14 1:37:31 11 -10
    3 Erik Råberg 1:05:46 12 2:43:17 11  
    4 Erik Forsgren 1:01:45 36 3:45:02 16 +5
    5 Sixten Westlund 52:38 14 4:37:40 13 -3
    6 Lars Granefelt 38:56 30 5:16:36 11 -2
    7 Per Bülund 39:25 21 5:56:01 10 -1
    8 Tom Hollowell 34:34 10 6:30:35 12 +2
    9 Björn Beckius 49:58 12 7:20:33 11 -1
    10 Henrik Brohede 54:49 9 8:15:22 12 +1
13 19   Gotlands Bro OK         8:22:31
    1 Mattias Westfält 45:21 3 45:21 3 +2
    2 Kjell Nilsson 48:57 7 1:34:18 2 -1
    3 Peter Skalberg 1:05:36 11 2:39:54 3 +1
    4 Göran Kimell 1:00:18 34 3:40:12 10 +7
    5 Ronny Liljegren 54:26 19 4:34:38 8 -2
    6 Kjell Skalberg 32:48 5 5:07:26 7 -1
    7 Ulf Nilsson 39:01 18 5:46:27 8 +1
    8 Erik Löfgren 35:48 13 6:22:15 8  
    9 Magnus Ihreskog 54:51 26 7:17:06 10 +2
    10 Håkan Mattsson 1:05:25 25 8:22:31 13 +3
14 42   Anttolan Urheilijat         8:24:01
    1 Harri Mehto 48:14 31 48:14 31 +30
    2 Hannu Peltonen 59:32 40 1:47:46 32 +1
    3 Jaakko Leppänen 1:10:05 29 2:57:51 26 -6
    4 Marko Haapiainen 52:47 10 3:50:38 21 -5
    5 Mika Rautio 1:04:03 41 4:54:41 26 +5
    6 Teemu Tuhkalainen 35:01 14 5:29:42 22 -4
    7 Ilmo Weide 40:30 28 6:10:12 22  
    8 Mikko Kosonen 37:58 16 6:48:10 18 -4
    9 Mikko Väisänen 41:04 1 7:29:14 14 -4
    10 Risto Haikonen 54:47 8 8:24:01 14  
15 49   FK Göingarna         8:38:09
    1 Per-Åke Nilsson 46:06 7 46:06 7 +6
    2 Håkan Axelsson 1:02:08 47 1:48:14 34 +27
    3 Magnus Granqvist 1:09:33 26 2:57:47 24 -10
    4 Henrik Larsson 53:59 16 3:51:46 23 -1
    5 Anders Selin 58:09 27 4:49:55 23  
    6 Thomas Nilsson 34:51 12 5:24:46 17 -6
    7 Björn olofsson 41:57 32 6:06:43 18 +1
    8 Bengt Larsson 35:35 12 6:42:18 14 -4
    9 Magnus Larsson 51:34 19 7:33:52 15 +1
    10 Jesper Håkansson 1:04:17 24 8:38:09 15  
16 18   Nyköpings OK         8:39:33
    1 Mats Hall 48:11 30 48:11 30 +29
    2 Ingvar Blomberg 55:37 27 1:43:48 25 -5
    3 Ulf Hylander 1:14:14 37 2:58:02 28 +3
    4 Peter Rasmussen 53:54 15 3:51:56 25 -3
    5 Per Åker 1:04:47 42 4:56:43 28 +3
    6 Bengt Pettersson 33:04 8 5:29:47 24 -4
    7 Kent Bergendahl 40:36 30 6:10:23 23 -1
    8 Per Carlsson 37:48 15 6:48:11 19 -4
    9 Mats Edengren 52:49 22 7:41:00 16 -3
    10 Per Ek 58:33 20 8:39:33 16  
17 9   OK Kolmården         8:39:37
    1 Bengt Schwartz 57:51 44 57:51 44 +43
    2 Patrik Bengtsson 57:22 33 1:55:13 41 -3
    3 Henrik Vuorinen 1:11:51 31 3:07:04 35 -6
    4 Ola Olsson 54:08 18 4:01:12 32 -3
    5 Mikael Westerberg 48:36 6 4:49:48 21 -11
    6 Thomas Johansson 34:56 13 5:24:44 16 -5
    7 Kennet Lindqvist 42:25 33 6:07:09 20 +4
    8 Tomas Karlsson 38:00 17 6:45:09 15 -5
    9 Ulf Ekelund 1:00:41 34 7:45:50 19 +4
    10 Mats Röjgård 53:47 2 8:39:37 17 -2
18 8   Hämeenlinnan Suunnistajat         8:44:35
    1 Niklas Björkqvist 47:55 26 47:55 26 +25
    2 Ari Heikkilä 56:45 30 1:44:40 28 +2
    3 Olli Ranta 1:22:17 48 3:06:57 34 +6
    4 Jari Erkkilä 1:00:05 33 4:07:02 35 +1
    5 Tero Mamia 44:41 1 4:51:43 24 -11
    6 Kalle Virtanen 37:59 26 5:29:42 23 -1
    7 Antti Virkki 43:35 37 6:13:17 24 +1
    8 Pekka Kittilä 40:45 23 6:54:02 22 -2
    9 Jukka Erkkilä 54:49 25 7:48:51 21 -1
    10 Aleksei Pavilainen 55:44 12 8:44:35 18 -3
19 57   OK Pan Århus         8:48:57
    1 Ebbe Nielsen 46:25 18 46:25 18 +17
    2 Bjarne Hoffmann 51:18 15 1:37:43 13 -5
    3 Jens Knud Maarup 1:08:31 20 2:46:14 16 +3
    4 Henrik Markvardsen 59:20 31 3:45:34 18 +2
    5 Torben Utzon 1:09:06 51 4:54:40 25 +7
    6 Flemming Nørgaard 49:44 46 5:44:24 33 +8
    7 Kent Lodberg 37:54 10 6:22:18 28 -5
    8 Søren Maarup 39:30 20 7:01:48 27 -1
    9 Thomas Hjerrild 53:10 23 7:54:58 24 -3
    10 René Rokkjær 53:59 4 8:48:57 19 -5
20 16   Järfälla OK/Bromma-Vällingby S         8:52:58
    1 Mats Lundbäck 1:00:05 46 1:00:05 46 +45
    2 Ola Eriksson 57:52 35 1:57:57 43 -3
    3 Johan Risberg 1:13:17 33 3:11:14 39 -4
    4 Thomas Pettersson 55:43 22 4:06:57 34 -5
    5 Anders Lundh 59:45 32 5:06:42 37 +3
    6 Stefan Sundélius 37:29 21 5:44:11 30 -7
    7 Ulf Radler 39:30 22 6:23:41 32 +2
    8 Frank Steiner 44:18 37 7:07:59 33 +1
    9 Jan Lundbäck 48:56 10 7:56:55 26 -7
    10 Mårten Waldenfjord 56:03 13 8:52:58 20 -6
21 51   Helsingin Suunnistajat         8:53:53
    1 Sami Kälviäinen 46:16 14 46:16 14 +13
    2 Kari Matilainen 55:07 25 1:41:23 22 +8
    3 Jeppe Koivula 1:04:53 9 2:46:16 17 -5
    4 Esa Lehto 1:03:47 44 3:50:03 19 +2
    5 Jukka Kyhäräinen 52:42 15 4:42:45 18 -1
    6 Ulf Meriheinä 36:53 18 5:19:38 13 -5
    7 Aimo Kangas 39:19 20 5:58:57 14 +1
    8 Ari-Pekka Koivisto 52:30 52 6:51:27 21 +7
    9 Tuomas Ojanen 55:46 27 7:47:13 20 -1
    10 Aarto Hirvi 1:06:40 28 8:53:53 21 +1
22 11   Bredaryds SOK         8:57:06
    1 Peter Aronsson 1:02:56 49 1:02:56 49 +48
    2 Torbjörn Johansson 56:27 29 1:59:23 44 -5
    3 Björn Andersson 1:18:10 42 3:17:33 45 +1
    4 Mats Nylund 51:41 7 4:09:14 38 -7
    5 Mikael Hansson 50:05 11 4:59:19 29 -9
    6 Kenneth Valtersson 44:27 38 5:43:46 29  
    7 Stefan Svensson 35:16 5 6:19:02 26 -3
    8 Thomas Albinsson 45:02 39 7:04:04 28 +2
    9 Peter Thelin 57:36 31 8:01:40 30 +2
    10 Rasmus Leo 55:26 11 8:57:06 22 -8
23 61   Suunta Jyväskylä         9:02:07
    1 Vesa Klemettinen 46:08 8 46:08 8 +7
    2 Matti Autio 1:02:26 49 1:48:34 36 +28
    3 Mikko Lepo 1:09:12 22 2:57:46 23 -13
    4 Raimo Itkonen 1:02:53 42 4:00:39 31 +8
    5 Jari Järvinen 59:47 33 5:00:26 30 -1
    6 Hannu Korhonen 37:23 20 5:37:49 25 -5
    7 Jarmo Oikarinen 39:32 23 6:17:21 25  
    8 Tapio Mattila 43:10 33 7:00:31 26 +1
    9 Pekka Noponen 52:23 21 7:52:54 23 -3
    10 Jyrki Tuomala 1:09:13 34 9:02:07 23  
24 45   Ronneby OK         9:04:10
    1 Torgny Lindström 46:13 11 46:13 11 +10
    2 Håkan Forsman 1:00:03 42 1:46:16 30 +19
    3 Stefan Karlsson 1:25:01 53 3:11:17 40 +10
    4 Thomas Johannesson 48:59 1 4:00:16 28 -12
    5 Ingemar Månsson 1:00:15 34 5:00:31 32 +4
    6 Kjell Månsson 37:30 22 5:38:01 27 -5
    7 Jan Olofsson 44:19 42 6:22:20 29 +2
    8 Håkan Fransson 42:23 30 7:04:43 29  
    9 Jakob Svensson 1:02:44 40 8:07:27 34 +5
    10 Christian Håkansson 56:43 14 9:04:10 24 -10
25 27   Hauhon Sisu         9:05:22
    1 Aki Ylitalo 48:08 29 48:08 29 +28
    2 Pasi Lehtonen 58:01 36 1:46:09 29  
    3 Mikko Lepistö 1:20:57 47 3:07:06 36 +7
    4 Vesa-Pekka Jalli 1:02:09 39 4:09:15 39 +3
    5 Tero Salonen 57:02 24 5:06:17 34 -5
    6 Veli-Matti Rantio 40:37 33 5:46:54 35 +1
    7 Erkki Paananen 39:48 25 6:26:42 33 -2
    8 Veli-Matti Heikkilä 40:01 21 7:06:43 31 -2
    9 Jukka-Pekka Rantio 50:12 13 7:56:55 25 -6
    10 Mika Hakala 1:08:27 33 9:05:22 25  
26 37   OK Roxen         9:05:23
    1 Henrik Pettersson 54:52 42 54:52 42 +41
    2 Jan Asketun 1:06:06 55 2:00:58 45 +3
    3 Henrik Marmelid 1:19:57 46 3:20:55 51 +6
    4 Mats B. Eriksson 1:01:56 37 4:22:51 48 -3
    5 Per Thellsén 54:25 18 5:17:16 43 -5
    6 Leif Eriksson 38:10 28 5:55:26 40 -3
    7 Clas Kärrström 36:41 8 6:32:07 39 -1
    8 Anders Dalhammer 35:02 11 7:07:09 32 -7
    9 Stefan Thellsén 54:35 24 8:01:44 31 -1
    10 Erik Helander 1:03:39 23 9:05:23 26 -5
27 40   Motala AIF OL         9:08:06
    1 Fredrik Jönsson 45:27 4 45:27 4 +3
    2 Fredrik Korall 56:56 31 1:42:23 24 +20
    3 Martin Hammarlund 1:19:42 45 3:02:05 32 +8
    4 Torbjörn Wrighed 1:05:06 47 4:07:11 36 +4
    5 Christer Fransson 1:04:49 43 5:12:00 39 +3
    6 Tord Fransson 38:01 27 5:50:01 38 -1
    7 Leif Efraimsson 38:20 13 6:28:21 35 -3
    8 Krister Berger 47:05 41 7:15:26 35  
    9 Mats R Johansson 51:27 17 8:06:53 33 -2
    10 Per Johansson 1:01:13 21 9:08:06 27 -6
28 22   Mäntsälän Urheilijat         9:08:46
    1 Markus Hannula 56:42 43 56:42 43 +42
    2 Antti Örn 51:35 16 1:48:17 35 -8
    3 Jouni Vidqvist 1:09:58 28 2:58:15 30 -5
    4 Markku Laine 1:02:22 40 4:00:37 30  
    5 Asko Nykänen 55:17 21 4:55:54 27 -3
    6 Jarmo Sulopuisto 48:26 44 5:44:20 32 +5
    7 Heikki Saarinen 38:19 11 6:22:39 30 -2
    8 Pekka Suvitaival 42:05 28 7:04:44 30  
    9 Juha Väisänen 52:12 20 7:56:56 27 -3
    10 Sauli Saarinen 1:11:50 37 9:08:46 28 +1
29 38   Västvärmlands OK         9:12:56
    1 Jörgen Ekman 47:52 24 47:52 24 +23
    2 Joakim Mellqvist 54:26 22 1:42:18 23 -1
    3 Andreas Blomgren 1:03:54 7 2:46:12 14 -9
    4 Tommy Johansson 54:03 17 3:40:15 11 -3
    5 Anders Johansson 54:51 20 4:35:06 11  
    6 Mats Lindahl 44:36 39 5:19:42 14 +3
    7 Kurt Nilsson 47:45 47 6:07:27 21 +7
    8 Lars Olsson 40:56 24 6:48:23 20 -1
    9 Kristin Johansson 1:00:52 35 7:49:15 22 +2
    10 Jan Brander 1:23:41 48 9:12:56 29 +7
30 52   Istrums SK         9:13:37
    1 Lars Karlsson 47:54 25 47:54 25 +24
    2 Tony Larsson 49:13 8 1:37:07 7 -18
    3 Jonas Holst 1:06:04 15 2:43:11 10 +3
    4 Joacim Friberg 1:07:16 49 3:50:27 20 +10
    5 Jan-Ove Wiking 56:24 23 4:46:51 19 -1
    6 Mats Svensson 38:31 29 5:25:22 19  
    7 Bengt Lundberg 38:33 16 6:03:55 16 -3
    8 Hans Påhlman 50:16 47 6:54:11 23 +7
    9 Tony Gustavsen 1:06:51 43 8:01:02 28 +5
    10 Staffan Pehrson 1:12:35 39 9:13:37 30 +2
31 20   Snättringe SK 1         9:13:41
    1 Ulf Kallhauge 1:00:51 47 1:00:51 47 +46
    2 Per Kallhauge 56:59 32 1:57:50 42 -5
    3 Mikael Nilsson 1:19:40 44 3:17:30 44 +2
    4 Göran Nilsson 53:49 13 4:11:19 41 -3
    5 Anders Jarl 54:08 16 5:05:27 33 -8
    6 Anders Karlsson 32:24 2 5:37:51 26 -7
    7 Rune Rådeströn 41:36 31 6:19:27 27 +1
    8 Lennart Bjursäter 40:30 22 6:59:57 25 -2
    9 Olof Persson 1:01:11 37 8:01:08 29 +4
    10 Björn Silvén 1:12:33 38 9:13:41 31 +2
32 53   KFUM Örebro OK         9:16:51
    1 Erik Groth 43:29 1 43:29 1  
    2 Pontus Halldin 54:59 24 1:38:28 14 +13
    3 Örjan Eriksson 1:08:01 18 2:46:29 19 +5
    4 Daniel Gustafsson 56:22 25 3:42:51 13 -6
    5 Magnus Nilsson 59:04 29 4:41:55 16 +3
    6 Peter Johansson 37:50 25 5:19:45 15 -1
    7 Bo Pettersson 45:12 44 6:04:57 17 +2
    8 Bo Magnusson 52:07 51 6:57:04 24 +7
    9 Hans Göran Pettersson 1:09:13 45 8:06:17 32 +8
    10 Johan Haglund 1:10:34 36 9:16:51 32  
33 32   OK Älgen         9:28:34
    1 Fredrik Nordström 45:31 5 45:31 5 +4
    2 Mats Bergenfur 49:47 11 1:35:18 4 -1
    3 Johan Nordström 1:04:35 8 2:39:53 2 -2
    4 Stefan Eriksson 1:17:20 59 3:57:13 27 +25
    5 Mikael Tallberg 1:03:17 38 5:00:30 31 +4
    6 Daniel Sohl 37:37 23 5:38:07 28 -3
    7 Hans Persson 45:29 45 6:23:36 31 +3
    8 Åke Gustavsson 51:39 50 7:15:15 34 +3
    9 Mats Larsson 58:55 32 8:14:10 35 +1
    10 Jonas Bergenfur 1:14:24 41 9:28:34 33 -2
34 29   OK Denseln         9:32:57
    1 Thomas Persson 45:39 6 45:39 6 +5
    2 Per Kempe 52:03 17 1:37:42 12 +6
    3 Erik Ivarsson Sandberg 1:02:07 2 2:39:49 1 -11
    4 Björn Karlsson 51:53 9 3:31:42 3 +2
    5 Christer Nilsson 1:09:57 52 4:41:39 14 +11
    6 Kenneth Leo 1:02:37 56 5:44:16 31 +17
    7 Peter Ericsson 45:01 43 6:29:17 37 +6
    8 Bernt Arne Andersson 50:23 48 7:19:40 37  
    9 Peter Lindebring 1:18:25 51 8:38:05 41 +4
    10 Stefan Karlsson 54:52 10 9:32:57 34 -7
35 64   Finspångs SOK         9:33:14
    1 Oscar Svensson 45:19 2 45:19 2 +1
    2 Anders N Jönnson 54:59 23 1:40:18 21 +19
    3 Kenneth Svensson 1:14:13 36 2:54:31 21  
    4 Leif Strömberg 1:13:28 56 4:07:59 37 +16
    5 Mats Rosander 1:04:02 40 5:12:01 40 +3
    6 Wiklund Benny 37:45 24 5:49:46 37 -3
    7 Carina Jönsson 38:50 17 6:28:36 36 -1
    8 Christer Larsson 54:48 53 7:23:24 38 +2
    9 Erik Ernstsson 1:02:49 41 8:26:13 37 -1
    10 Olle Lindman 1:07:01 29 9:33:14 35 -2
36 56   OK Moss         9:40:55
    1 Kjetil Karlsen 53:09 39 53:09 39 +38
    2 Erik Sandbæk 1:00:02 41 1:53:11 39  
    3 Ivar Maalen 1:18:16 43 3:11:27 41 +2
    4 Torgeir Snilsberg 1:03:26 43 4:14:53 43 +2
    5 Jan Bjerketvedt 58:37 28 5:13:30 41 -2
    6 Ørjan Totland 45:32 42 5:59:02 42 +1
    7 Stein Klyve 40:02 27 6:39:04 40 -2
    8 Morten Johansen 50:26 49 7:29:30 40  
    9 Henning Carlsen 1:01:00 36 8:30:30 38 -2
    10 Hallvard Koren 1:10:25 35 9:40:55 36 -2
37 54   Kungälvs OK/Stenungsunds OK         9:50:32
    1 Martin Nilsson 50:23 36 50:23 36 +35
    2 Jan Granäng 1:14:02 58 2:04:25 49 +13
    3 Daniel Hägerstrand 1:13:25 35 3:17:50 50 +1
    4 Jan Hansson 58:12 28 4:16:02 44 -6
    5 Leif Einarsson 1:06:20 48 5:22:22 45 +1
    6 Arne Olsson 45:30 41 6:07:52 45  
    7 Thore Jansson 42:54 34 6:50:46 42 -3
    8 Martin Ekdala 42:45 31 7:33:31 42  
    9 Ulf Peterson 1:04:20 42 8:37:51 39 -3
    10 Björn Groth 1:12:41 40 9:50:32 38 -1
38 65   Ärla IF/OK Tor         9:51:24
    1 Håkan Olofsson 46:11 10 46:11 10 +9
    2 Emma Andersson 1:05:54 54 1:52:05 38 +28
    3 Tomas Knutsson 1:06:00 14 2:58:05 29 -9
    4 Örjan Gustafsson 53:43 12 3:51:48 24 -5
    5 Clas Caspar 58:02 26 4:49:50 22 -2
    6 Christer Livell 55:23 50 5:45:13 34 +12
    7 Patrik Järleskog 43:06 35 6:28:19 34  
    8 Ivar Näsholm 47:29 43 7:15:48 36 +2
    9 Ulf Carlsson 1:06:58 44 8:22:46 36  
    10 Per Friberg 1:28:38 49 9:51:24 39 +3
39 5   Södertälje-Nykvarn OF 2         10:00:45
    1 Anders Axling 46:20 16 46:20 16 +15
    2 Nicklas Henriksson 53:23 21 1:39:43 18 +2
    3 Sven-Anders Melin 1:18:05 41 2:57:48 25 +7
    4 Daniel Tjernberg 1:02:48 41 4:00:36 29 +4
    5 Michael Eriksson 1:05:58 45 5:06:34 35 +6
    6 Tord Jansson 40:24 31 5:46:58 36 +1
    7 Stig Thorsson 53:40 51 6:40:38 41 +5
    8 Gunnar Hedlund 44:58 38 7:25:36 39 -2
    9 Per Molin 1:12:17 46 8:37:53 40 +1
    10 P-O Olsen 1:22:52 47 10:00:45 40  
      Omstartade på sträcka 10          
40 13   OK77         9:48:30
    1 Mika Pasonen 1:09:19 58 1:09:19 58 +57
    2 Jouni Junkkaala 1:05:42 53 2:15:01 55 -3
    3 Vesa Kankaanpää 1:08:16 19 3:23:17 52 -3
    4 Kristian von Essen 59:40 32 4:22:57 49 -3
    5 Olli Kantanen 54:19 17 5:17:16 44 -5
    6 Juhani Nortomaa 50:42 49 6:07:58 46 +2
    7 Rolf Sirviö 54:05 53 7:02:03 46  
    8 Tapani Varamäki 47:43 44 7:49:46 44 -2
    9 Jarmo Koskela 51:32 18 8:41:18 42 -2
    10 Jori Arrakoski 1:07:12 30 9:48:30 37 -5
41 47   Akilles OK         10:04:35
    1 Peter Tallberg 1:02:57 51 1:02:57 51 +50
    2 Reijo Liitiäinen 1:03:01 50 2:05:58 52 +1
    3 Janne Liuko 1:11:48 30 3:17:46 48 -4
    4 Anders Lindahl 1:06:20 48 4:24:06 50 +2
    5 Peter Stenbäck 1:02:52 37 5:26:58 48 -2
    6 Börje Sten 40:44 34 6:07:42 43 -5
    7 Benny Rönn 51:34 48 6:59:16 45 +2
    8 Tom Roselius 41:54 26 7:41:10 43 -2
    9 Eric Roselius 1:16:10 50 8:57:20 44 +1
    10 Emil Johansson 1:07:15 31 10:04:35 41 -3
42 25   Vimmerby OK         10:07:49
    1 Mats Erik Malmberg 46:10 9 46:10 9 +8
    2 Jerker Gustavsson 1:00:15 43 1:46:25 31 +22
    3 Christofer Fogel 1:31:03 57 3:17:28 43 +12
    4 Per Erlandsson 56:23 26 4:13:51 42 -1
    5 Rickard Danielsson 1:09:00 50 5:22:51 47 +5
    6 Bo Eklund 44:54 40 6:07:45 44 -3
    7 Pelle Skullman 43:55 39 6:51:40 43 -1
    8 Torbjörn Falk 39:15 19 7:30:55 41 -2
    9 Cristian Olivestam 1:14:49 49 8:45:44 43 +2
    10 Robert Hjelm 1:22:05 44 10:07:49 42 -1
43 31   Frölunda OL/Göteborg-Majorna O         10:21:14
    1 Stefan Johansson 1:02:59 53 1:02:59 53 +52
    2 Richard Blom 1:23:20 60 2:26:19 57 +4
    3 Anders Hellgren 1:24:31 52 3:50:50 56 -1
    4 Anders Arfwedson 58:17 29 4:49:07 54 -2
    5 Stefan Sjöblom 1:26:24 59 6:15:31 54  
    6 Bengt Jonasson 37:22 19 6:52:53 50 -4
    7 Magnus Wide 38:32 15 7:31:25 47 -3
    8 Bengt Grewin 44:04 36 8:15:29 45 -2
    9 Magnus Homann 59:51 33 9:15:20 45  
    10 Martin Ahlqvist 1:05:54 27 10:21:14 43 -2
44 63   Skattkärrs IF         11:11:06
    1 Anders Jonsson 1:02:53 48 1:02:53 48 +47
    2 Stefan Wennberg 1:03:06 51 2:05:59 53 +5
    3 Lars Gunnar Engström 1:27:51 56 3:33:50 53  
    4 Jonas Cederlöf 1:13:17 55 4:47:07 53  
    5 Jens Beiron 1:03:30 39 5:50:37 51 -2
    6 Kjell Andersson 57:58 54 6:48:35 49 -2
    7 Jan Ekberg 53:46 52 7:42:21 50 +1
    8 Jan-Olov Löfvenholm 49:03 46 8:31:24 49 -1
    9 Bengt Svedjeby 1:19:00 52 9:50:24 48 -1
    10 Mikael Larsson 1:20:42 42 11:11:06 45 -3
45 28   Målilla OK/Hultsfreds OK/Hjort         12:12:21
    1 Per-Göran Bern 1:33:37 63 1:33:37 63 +62
    2 Jan-Olof Lundgren 59:00 38 2:32:37 59 -4
    3 Lars Svensson 1:14:23 38 3:47:00 54 -5
    4 Johan Billing 1:13:58 57 5:00:58 55 +1
    5 Urban Billing 1:12:18 54 6:13:16 53 -2
    6 Åke Helmer Arvidsson 48:53 45 7:02:09 53  
    7 Gunnar Enberg 44:16 41 7:46:25 52 -1
    8 Andreas Nilsson 41:59 27 8:28:24 48 -4
    9 Peter Alversson 1:02:40 39 9:31:04 46 -2
    10 Tony Zetterström 2:41:17 53 12:12:21 49 +3
      Omstartade på sträcka 9          
46 34   Boxholm-Mjölby OL         10:53:34
    1 Patrik Kleist 1:06:41 57 1:06:41 57 +56
    2 Anders Molin 57:45 34 2:04:26 50 -7
    3 Kenth Edin 1:59:58 61 4:04:24 58 +8
    4 Staffan Runtegen 1:11:38 54 5:16:02 58  
    5 Christer Karlsson 1:04:58 44 6:21:00 56 -2
    6 Jimmy Alenius 41:03 36 7:02:03 52 -4
    7 Patric Johansson 58:08 56 8:00:11 53 +1
    8 Bodil Molin 45:51 40 8:46:02 50 -3
    9 Conny Bruhn 1:01:48 38 9:47:50 47 -3
    10 Per Åkesson 1:05:44 26 10:53:34 44 -3
47 21   Snättringe SK 2         11:15:27
    1 Björn Salomonsson 1:06:03 56 1:06:03 56 +55
    2 Torbjörn Bergman 1:50:53 63 2:56:56 61 +5
    3 Anders Bergmark 1:25:55 54 4:22:51 60 -1
    4 Mats Fransson 1:07:38 50 5:30:29 60  
    5 Tomas Movin 1:17:50 57 6:48:19 58 -2
    6 Göran Johansson 47:37 43 7:35:56 58  
    7 Per Holgersson 58:34 57 8:34:30 57 -1
    8 Hajen Wahlström 42:52 32 9:17:22 54 -3
    9 N.N Vakant 50:41 14 10:08:03 50 -4
    10 N.N Vakant 1:07:24 32 11:15:27 46 -4
48 23   Pihkaniskat         11:57:52
    1 Risto Niinimäki 54:38 41 54:38 41 +40
    2 Väinö Nurvo 1:11:23 57 2:06:01 54 +13
    3 Tomi Kääriäinen 1:09:22 25 3:15:23 42 -12
    4 Juha Heikkinen 1:20:31 61 4:35:54 51 +9
    5 Toumo Puustinen 1:06:13 47 5:42:07 49 -2
    6 Philip Borg 57:28 52 6:39:35 47 -2
    7 Tuomo Heinonen 51:54 49 7:31:29 48 +1
    8 Kai Mäkisara 1:21:13 59 8:52:42 51 +3
    9 Jorma Ryynänen 1:42:59 56 10:35:41 53 +2
    10 Leo Tolvanen 1:22:11 45 11:57:52 48 -5
49 58   Rastihaukat         12:25:40
    1 Kim Kyckling 1:02:59 52 1:02:59 52 +51
    2 Esko Sorri 1:01:24 44 2:04:23 48 -4
    3 Asmo Vuorenpöä 1:13:25 34 3:17:48 49 +1
    4 Pertti Sorri 1:04:20 45 4:22:08 47 -2
    5 Virva Vuorenpöä 1:46:01 61 6:08:09 52 +5
    6 Ove Nilsson 59:06 55 7:07:15 54 +2
    7 Kauko Saaristo 1:21:50 60 8:29:05 56 +2
    8 Veikko Saaristo 57:10 54 9:26:15 55 -1
    9 Markken Miettinen 1:14:46 47 10:41:01 54 -1
    10 Steffe Witick 1:44:39 52 12:25:40 50 -4
      Omstartade på sträcka 8          
50 15   Rastivarsat 2         11:55:38
    1 Tommi Maasilta 1:30:32 59 1:30:32 59 +58
    2 Jyrki Tuokko 1:02:08 48 2:32:40 60 +1
    3 Chris Keith 2:09:49 62 4:42:29 62 +2
    4 Jouni Tourunen 1:11:12 53 5:53:41 62  
    5 Jouni Mattila 1:16:03 56 7:09:44 61 -1
    6 Ari Kyöstilä 1:04:58 57 8:14:42 59 -2
    7 Kimmo Kalpio 44:14 40 8:58:56 59  
    8 Tapio Leino 43:33 34 9:42:29 56 -3
    9 Markku Koskela 50:51 16 10:33:20 52 -4
    10 Veli-Matti Onnela 1:22:18 46 11:55:38 47 -5
51 48   Björkfors GOIF         13:25:27
    1 Jan Johansson 1:30:35 60 1:30:35 60 +59
    2 Pontus Holm 59:26 39 2:30:01 58 -2
    3 Jonas Bengtsson 1:17:06 40 3:47:07 55 -3
    4 Bengt-Ove Blomkvist 1:14:08 58 5:01:15 56 +1
    5 Kjell Holmström 1:14:19 55 6:15:34 55 -1
    6 Lars Ekholm 1:18:14 59 7:33:48 57 +2
    7 Janerik Andersson 1:12:27 59 8:46:15 58 +1
    8 Sven-Olof Svensson 1:05:37 56 9:51:52 57 -1
    9 Jesse Andersson 2:11:35 57 12:03:27 55 -2
    10 Carolin Svensson 1:22:00 43 13:25:27 51 -4
52 35   ASS Raisu Lumous 1         13:44:54
    1 Markku Ijas 1:33:14 61 1:33:14 61 +60
    2 Kasperi Launis 1:30:06 61 3:03:20 62 +1
    3 Pasi Partanen 1:25:55 55 4:29:15 61 -1
    4 Juhani Lehto 1:17:50 60 5:47:05 61  
    5 Kimmo Partanen 1:10:50 53 6:57:55 60 -1
    6 Kari Launis 1:17:34 58 8:15:29 60  
    7 Timo Harjuua 1:08:50 58 9:24:19 60  
    8 Johannes Ijas 1:06:53 58 10:31:12 58 -2
    9 Jouni Ijas 1:39:19 55 12:10:31 56 -2
    10 Ville Laukka 1:34:23 50 13:44:54 52 -4
      Omstartade på sträcka 6          
53 36   ASS Raisu Lumous 2         16:12:06
    1 Hannu Ahlqvist 1:33:23 62 1:33:23 62 +61
    2 Jyrki Piirainen 1:32:42 62 3:06:05 63 +1
    3 Ulf Höglund 1:42:34 60 4:48:39 63  
    4 Kristiina Ahlqvist 1:38:07 63 6:26:46 63  
    5 Antti Hämäläinen 2:19:49 62 8:46:35 62 -1
    6 Sirpa Reponen 1:33:28 61 10:20:03 61 -1
    7 Jouko Reponen 1:31:41 61 11:51:44 61  
    8 Teija Launis 1:06:49 57 12:58:33 59 -2
    9 Arto Ikonen 1:30:34 54 14:29:07 57 -2
    10 Simo Pöyhönen 1:42:59 51 16:12:06 53 -4
      Ej godkända / Ej startade lag          
  6   Göteborg-Majorna OK         Ej start
    1 Patrik Falk 50:20 33 50:20 33 +32
    2 Fredrik Karlsson 48:29 6 1:38:49 15 -18
    3 Fredrik Sturesson 1:31:40 58 3:10:29 37 +22
    4 Jakob Landsperg 55:45 23 4:06:14 33 -4
    5 Kell Sönnichsen 1:00:27 35 5:06:41 36 +3
    6 N.N Vacant Ej start        
    7 N.N Vacant Ej start        
    8 N.N Vacant Ej start        
    9 N.N Vacant Ej start        
    10 N.N Vacant Ej start        
  46   Eksjö SOK/Nässjö OK         Ej start
    1 Vacant N.N. Ej start        
    2 Vacant N.N. Ej start        
    3 Vacant N.N. Ej start        
    4 Vacant N.N. Ej start        
    5 Vacant N.N. Ej start        
    6 Vacant N.N. Ej start        
    7 Vacant N.N. Ej start        
    8 Vacant N.N. Ej start        
    9 Vacant N.N. Ej start        
    10 Vacant N.N. Ej start        
  50   Halmstad OK         Ej godk.
    1 Jan Lager 53:10 40 53:10 40 +39
    2 Mårten Wikström 55:26 26 1:48:36 37 -3
    3 Mattias Lundin 1:09:16 24 2:57:52 27 -10
    4 Ulf Johansson 53:54 14 3:51:46 22 -5
    5 Jan-Olof Svensson 58:02 25 4:49:48 20 -2
    6 Hans Andersson 36:38 17 5:26:26 21 +1
    7 Mats Lindgren 40:34 29 6:07:00 19 -2
    8 Björn Stefan Karlsson 38:15 18 6:45:15 17 -2
    9 Stefan Agmarken 55:48 28 7:41:03 17  
    10 Joakim Gustafsson Ej godk.        
  43   Saarijärven Pullistus         Ej godk.
    1 Hirvensalo Jorma 46:13 12 46:13 12 +11
    2 Moisio Petri 49:58 13 1:36:11 6 -6
    3 Savonen Antti 1:03:52 6 2:40:03 8 +2
    4 Ruvska Vesa 54:55 20 3:34:58 5 -3
    5 Kulmala Timo 1:00:33 36 4:35:31 12 +7
    6 Seppo Järvinen 49:58 47 5:25:29 20 +8
    7 Ålgars Timo 38:19 12 6:03:48 15 -5
    8 Vartiainen Eero 41:23 25 6:45:11 16 +1
    9 Helle Markku 55:59 29 7:41:10 18 +2
    10 Leppämäki Tero Ej godk.        
  44   OK Djerf         Ej godk.
    1 Per Jansson 50:20 34 50:20 34 +33
    2 Henrik Lindblad 46:51 4 1:37:11 8 -26
    3 Urban Ljungberg 1:09:15 23 2:46:26 18 +10
    4 Göran Svensson 57:43 27 3:44:09 14 -4
    5 Håkan Almqvist Ej godk.        
    6 Claes Brattström 36:27   5:24:37    
    7 Jan-Olov Bäck 39:15   6:03:52    
    8 Håkan Lindberg 41:43   6:45:35    
    9 Mats Welander 55:35   7:41:10    
    10 Walter Keller 1:12:49   8:53:59    
  59   SOK Viljan         Ej godk.
    1 Tony Lövdahl 46:31 20 46:31 20 +19
    2 Våge Rindstig 53:12 20 1:39:43 19 -1
    3 Sven Mikkelsen 1:22:27 49 3:02:10 33 +14
    4 Jonas Bergfors 1:07:48 51 4:09:58 40 +7
    5 Stefan Olheden 59:09 30 5:09:07 38 -2
    6 Håkan Johansson 40:56 35 5:50:03 39 +1
    7 Anna Svensson 39:41 24 6:29:44 38 -1
    8 Stefan Carlsson Ej godk.        
    9 Göran Svenson 1:00:40   8:08:41    
    10 Thord Hultberg 1:01:03   9:09:44    
  24   Hästveda OK/Växjö OK         Ej godk.
    1 Torgny Lundh 1:03:05 54 1:03:05 54 +53
    2 Tobias Killander 1:01:30 46 2:04:35 51 -3
    3 Patrik Rosén 1:12:59 32 3:17:34 46 -5
    4 Per Wikström 1:23:18 62 4:40:52 52 +6
    5 Håkan Berlin 1:06:12 46 5:47:04 50 -2
    6 Lars-Göran Killander 57:38 53 6:44:42 48 -2
    7 Kim Pettersson 57:50 55 7:42:32 51 +3
    8 Kalle Lindqvist 43:54 35 8:26:26 46 -5
    9 Thomas Låstbom 1:27:59 53 9:54:25 49 +3
    10 Stefan Rosén Ej godk.        
  62   TF Hillerød         Ej godk.
    1 Lars Simonsen 48:16 32 48:16 32 +31
    2 Helge Lang Petersen 1:05:01 52 1:53:17 40 +8
    3 Ulrik Staugaard 1:24:27 51 3:17:44 47 +7
    4 Thomas Alkjær Eriksen 1:01:59 38 4:19:43 46 -1
    5 Lars Konradsen 56:17 22 5:16:00 42 -4
    6 Peter Løwenstein 40:29 32 5:56:29 41 -1
    7 Søren Sloth 57:40 54 6:54:09 44 +3
    8 Carsten Stenberg Ej godk.        
    9 Maria Høyer Staugaard 1:03:09   8:45:42    
    10 Bo Simonsen 1:07:07   9:52:49    
  30   Ballerup Orienteringsklub         Ej godk.
    1 Rolf Lund 51:48 38 51:48 38 +37
    2 Kristian Kärsgaard 1:09:27 56 2:01:15 46 +8
    3 Jesper Jensen 1:09:53 27 3:11:08 38 -8
    4 Lars Rasmussen 1:04:55 46 4:16:03 45 +7
    5 Morten Ploug 1:06:25 49 5:22:28 46 +1
    6 Torben Schorlemmer 1:31:39 60 6:54:07 51 +5
    7 Lars Hanghöj 47:06 46 7:41:13 49 -2
    8 Frank Rasmussen 47:06 42 8:28:19 47 -2
    9 Troels Christensen Ej godk.        
    10 Alex Ottesen 1:34:17   35:24:38    
  55   Lidköpings VSK         Ej godk.
    1 Claes-Håkan Ekberg Ej godk.        
    2 Håkan Sanderi 1:12:46   2:03:12    
    3 Kristian Lund Ej godk.        
    4 Mikael Hallberg 1:13:15   3:57:03    
    5 Jan-Erik Thelin 1:19:50   5:16:53    
    6 John Bergsten 50:49   6:07:42    
    7 Torbjörn Larsson 52:53   7:00:35    
    8 Per Salgård 1:02:33   8:03:08    
    9 Janingvar Johansson 1:24:57   9:28:05    
    10 Anders Franzén 1:34:18   11:02:23    
  26   NAIS OK         Ej godk.
    1 Vesa Jussila 1:02:57 50 1:02:57 50 +49
    2 Anders Johansson 1:15:58 59 2:18:55 56 +6
    3 Stefan Träff 1:32:35 59 3:51:30 57 +1
    4 Carl-Gustav Nöjd 1:10:05 52 5:01:35 57  
    5 Lars-Åke Classon 1:25:13 58 6:26:48 57  
    6 Simon Nyberg 50:19 48 7:17:07 55 -2
    7 Ralf Lindgren 52:33 50 8:09:40 54 -1
    8 Erik Wedin 59:17 55 9:08:57 53 -1
    9 Ola Lundgren 1:14:48 48 10:23:45 51 -2
    10 Peter Stenbäck Ej godk.        
  33   Pälkäneen Luja-Lukko         Ej godk.
    1 Seppo Hakala 1:05:23 55 1:05:23 55 +54
    2 Pekka Linnainmaa 58:54 37 2:04:17 47 -8
    3 Jarmo Kallio 2:10:28 63 4:14:45 59 +12
    4 Hannu Kortetjärvi 1:01:20 35 5:16:05 59  
    5 Matti Pitkänen 1:38:08 60 6:54:13 59  
    6 Petri Järvinen 36:18 16 7:30:31 56 -3
    7 Pekka Karvonen 43:34 36 8:14:05 55 -1
    8 Usko Kylmänen 47:44 45 9:01:49 52 -3
    9 Ari Linna Ej godk.        
    10 Antero Kortetjärvi 1:57:26   12:37:46    
Senast uppdaterad: 2014-03-01, 13:32:45
  Utskriftsvänlig version   Sida för utskrift