43-kavlen   Nordisk Budkavle '43   Loket
 
Huvudmeny
LOK
Startsida
Resultat
Bilder
Historia
 
Suomeksi
 
English
 
 
Resultat 43-Kavlen
Utskriftsvänlig version Utskriftsvänlig sida

43 Kavlen 2009 - Resultatlista för D43

Pl Stnr Strnr Lag
namn
Str tid Str pl Tot tid Vxl pl Lagtid
Platsför.
1 104   IK Hakarpspojkarna         00:00
    1 Susanne Dittmer 51:11 23 51:11 23 +22
    2 Helena Rangert 1:06:04 24 1:57:15 24 +1
    3 Anette Lilja 41:55 14 2:39:10 23 -1
    4 Anette Granstedt 41:22 1 3:20:32 12 -11
    5 Hanna Palm 42:08 5 4:02:40 6 -6
2 106   Nyköpings OK         00:00
    1 Marika Nylund-Ek 40:18 3 40:18 3 +2
    2 Maria Wallström 43:08 3 1:23:26 2 -1
    3 Inga Johansson 43:06 16 2:06:32 3 +1
    4 Lena Pettersson 1:05:37 19 3:12:09 7 +4
    5 Eva-Lena Jonsson 1:00:39 19 4:12:48 10 +3
3 118   Hirvensalon Heitto         00:00
    1 Carola Penger 46:41 16 46:41 16 +15
    2 Hely Salmenoja 54:06 15 1:40:47 14 -2
    3 Pikso Järvenranta 54:22 24 2:35:09 21 +7
    4 Virpi Guseff 55:15 8 3:30:24 18 -3
    5 Heli Karppinen 1:02:34 20 4:32:58 16 -2
4 116   OK77         00:00
    1 Annika Westberg-Arrakoski 45:01 12 45:01 12 +11
    2 Vellamo Toivonen 55:50 19 1:40:51 15 +3
    3 Outi Grotenfelt 49:24 23 2:30:15 18 +3
    4 Anna Zelig 1:01:16 14 3:31:31 19 +1
    5 Raisa Sell 43:32 6 4:15:03 12 -7
5 108   Hiisirasti         00:00
    1 Marita Saari 44:59 10 44:59 10 +9
    2 Raili Liimatainen 50:49 14 1:35:48 8 -2
    3 Mari Virtanen 37:44 9 2:13:32 11 +3
    4 Marjo Aarikka 1:03:54 16 3:17:26 10 -1
    5 Päivi Aarikka-Ruuhiala 1:13:40 22 4:31:06 15 +5
6 102   Rastivarsat         00:00
    1 Kirsi Arvela 50:16 20 50:16 20 +19
    2 Päivi Orava 47:31 6 1:37:47 12 -8
    3 Anneli Laine 36:33 7 2:14:20 12  
    4 Maarit Dahlman-Tervala 54:17 7 3:08:37 5 -7
    5 Irina Mihalko 41:38 4 3:50:15 3 -2
7 110   Tjällmo-Godegårds OK         00:00
    1 Lena Ström 41:46 4 41:46 4 +3
    2 Catharina Karner 56:20 20 1:38:06 13 +9
    3 Annelie Augustsson 35:11 3 2:13:17 7 -6
    4 Eva Lindstén 58:58 11 3:12:15 8 +1
    5 Marianne Axelsson 1:37:05 25 4:49:20 20 +12
8 107   OK Kolmården         00:00
    1 Agneta Eriksson 46:43 17 46:43 17 +16
    2 Eva-Karin Skullman 54:36 16 1:41:19 20 +3
    3 B-M Aldén 42:21 15 2:23:40 15 -5
    4 Maria Nordvall 59:25 12 3:23:05 14 -1
    5 Sofia Westerberg 53:01 14 4:16:06 13 -1
9 110   Rasti-Kurikka         00:00
    1 Outi Ala-Kasari 42:36 7 42:36 7 +6
    2 Päivi Mäkineste-Mäkelä 55:07 17 1:37:43 10 +3
    3 Aulikki Korpio 35:46 6 2:13:29 10  
    4 Maarika Taipalus 1:00:34 13 3:14:03 9 -1
    5 Teresa Kollanen 49:05 10 4:03:08 7 -2
10 105   Bredaryds SOK         00:00
    1 Åsa Wadensjö-Leo 41:47 5 41:47 5 +4
    2 Carina Svensson 34:59 1 1:16:46 1 -4
    3 Anne Turesson 47:07 21 2:03:53 2 +1
    4 Maria Andersson 1:04:55 17 3:08:48 6 +4
    5 Erén Lång- Albinsson 59:54 18 4:08:42 9 +3
11 109   Södertälje-Nykvarn OF         00:00
    1 Kristina Almström 38:34 2 38:34 2 +1
    2 EvaLena Ericson 50:07 12 1:28:41 3 +1
    3 Monica Lindkvist Möller 1:14:48 28 2:43:29 25 +22
    4 Lotta Grahn 1:10:34 21 3:54:03 20 -5
    5 Katarina Borg 40:59 3 4:35:02 17 -3
12 103   OK Tyr         00:00
    1 Stina Granefelt 42:16 6 42:16 6 +5
    2 Tone Hollowell 55:26 18 1:37:42 9 +3
    3 Lena Granefelt 35:38 4 2:13:20 8 -1
    4 Helena Svensson 48:41 3 3:02:01 4 -4
    5 Linn Nilsson 49:24 11 3:51:25 5 +1
13 105   Växjö OK         00:00
    1 Lisel Arvidsson 58:14 27 58:14 27 +26
    2 Gunilla Karlsson 43:02 2 1:41:16 19 -8
    3 Bente Käll 49:02 22 2:30:18 19  
    4 Annika Ericsson 56:02 9 3:26:20 16 -3
    5 Helena Kumlin 48:11 9 4:14:31 11 -5
14 106   Espoon Suunta 1         00:00
    1 Marjut Varpula 42:44 9 42:44 9 +8
    2 Mirja Linjama 58:14 22 1:40:58 18 +9
    3 Marita Kokkila 41:21 13 2:22:19 14 -4
    4 Pernilla Rantamäki 58:11 10 3:20:30 11 -3
    5 Sini Pekkala 45:01 7 4:05:31 8 -3
15 107   Espoon Suunta 2         00:00
    1 Rita Linko 52:10 25 52:10 25 +24
    2 Sirpa Jylhä 49:36 10 1:41:46 21 -4
    3 Anneli Bergström 45:24 18 2:27:10 17 -4
    4 Virpi Palmen 53:26 6 3:20:36 13 -4
    5 Kirsi Hakomäki 1:24:12 24 4:44:48 19 +6
16 103   Göteborg-Majorna OK 1         3:26:15
    1 Helena Sellgren 45:24 14 45:24 14 +13
    2 Elisabeth Strandhagen 47:58 8 1:33:22 6 -8
    3 Ing-Marie Brander-Strand 30:23 1 2:03:45 1 -5
    4 Malin Årebäck 42:06 2 2:45:51 1  
    5 Lina Strand 40:24 1 3:26:15 1  
17 123   Helsingin Suunnistajat         3:42:34
    1 Pauliina Lankinen 45:02 13 45:02 13 +12
    2 Mirja Matilainen 50:40 13 1:35:42 7 -6
    3 Pia Molnar 33:32 2 2:09:14 4 -3
    4 Kaija Kekäläinen 52:41 5 3:01:55 3 -1
    5 Annamari Vierikko 40:39 2 3:42:34 2 -1
18 122   Boxholm-Mjölby OL         3:50:22
    1 Lena Molin 45:00 11 45:00 11 +10
    2 Mia Lindberg 46:01 5 1:31:01 4 -7
    3 Margareta Skarp Runtegen 38:21 11 2:09:22 6 +2
    4 Maria Pettersson 50:08 4 2:59:30 2 -4
    5 Annelie Alenius 50:52 13 3:50:22 4 +2
19 124   Istrums SK         4:31:06
    1 Anna Hellner 50:00 19 50:00 19 +18
    2 Jane Johansson 47:45 7 1:37:45 11 -8
    3 Ann-Charlotte Jakobsson 35:40 5 2:13:25 9 -2
    4 Lisa Wahlström 1:10:57 22 3:24:22 15 +6
    5 Britt-Marie Påhlman 1:06:44 21 4:31:06 14 -1
20 130   Ronneby OK         4:40:12
    1 Ann-Christin Nero 46:51 18 46:51 18 +17
    2 Karin Lindqvist 1:10:36 27 1:57:27 25 +7
    3 Birgitta Olsson 38:10 10 2:35:37 22 -3
    4 Sussanne Johannesson 1:18:30 23 3:54:07 21 -1
    5 Sarah Lindström 46:05 8 4:40:12 18 -3
21 121   Vimmerby OK         4:58:22
    1 Anneli Juthe 52:09 24 52:09 24 +23
    2 Karin Skullman 1:10:17 25 2:02:26 27 +3
    3 Elisabeth Danielsson 45:54 19 2:48:20 26 -1
    4 Ann-Sofie Falk 1:20:28 24 4:08:48 22 -4
    5 Agneta Olivestam 49:34 12 4:58:22 21 -1
22 108   OK Tisaren         Ej godk.
    1 Barbro Isaksson 51:08 22 51:08 22 +21
    2 Elisabeth Källmén 49:45 11 1:40:53 16 -6
    3 Anneli Hallblom 41:19 12 2:22:12 13 -3
    4 Carina Hall Ej godk.        
    5 Marlena Ehn 46:00   4:06:46    
23 115   Motala AIF OL 2         00:00
24 119   Täby OK         00:00
25 101   Göteborg-Majorna OK         00:00
26 111   NAIS OK/GOIF Tjalve         00:00
27 112   Kungälvs OK         00:00
28 116   Tullinge SK         00:00
29 117   SOK Viljan         00:00
30 118   OK Djerf/Kristinehamns OK         00:00
31 113   Leksands OK         00:00
32 111   Svaide-Roma SOK         Ej start
    1 Vacant N.N. Ej start        
    2 Vacant N.N. Ej start        
    3 Vacant N.N. Ej start        
    4 Vacant N.N. Ej start        
    5 Vacant N.N. Ej start        
33 114   Motala AIF OL 1         00:00
      Omstartade på sträcka 5          
34 117   KFUM Örebro OK         00:00
    1 Jennie Brobakken 50:19 21 50:19 21 +20
    2 Nina Böe 57:55 21 1:48:14 22 +1
    3 Birgitta Arlebo 55:06 25 2:43:20 24 +2
    4 Elisabet Eriksson 1:48:03 26 4:31:23 23 -1
    5 Kerstin Norman 1:19:36 23 5:50:59 25 +2
35 129   Pihkaniskat         5:37:13
    1 Helena Jumppanen 1:00:58 29 1:00:58 29 +28
    2 Kirsi Virolainen-Borg 1:35:42 29 2:36:40 29  
    3 Helena Luoma 57:13 26 3:33:53 28 -1
    4 Päivi Saarikoski 1:03:33 15 4:37:26 24 -4
    5 Kaija Heinonen 59:47 17 5:37:13 22 -2
36 126   Navi         5:44:47
    1 Niina Liukkonen 42:37 8 42:37 8 +7
    2 Vukko Pesonen 1:24:56 28 2:07:33 28 +20
    3 Merja Äijälä 1:32:12 29 3:39:45 29 +1
    4 Tuula Hyytiäinen 1:05:55 20 4:45:40 25 -4
    5 Leena Kurri 59:07 15 5:44:47 23 -2
37 132   Björkfors GOIF         5:49:18
    1 Sofie Svensson 1:00:03 28 1:00:03 28 +27
    2 Kerstin Eriksson 1:01:56 23 2:01:59 26 -2
    3 Inger Pettersson 1:05:51 27 3:07:50 27 +1
    4 Carin Elisabet Grinell 1:41:52 25 4:49:42 26 -1
    5 Anna Kullberg 59:36 16 5:49:18 24 -2
      Ej godkända / Ej startade lag          
  125   Järla Orientering         Ej start
    1 Johanna Sundström Ej start        
    2 Riggan Frändén Ej start        
    3 Sara Hektor Ej start        
    4 Lena Jansson Ej start        
    5 Elin A Skantze Ej start        
  128   OK Roxen         Ej start
    1 Vacant N.N. Ej start        
    2 Vacant N.N. Ej start        
    3 Vacant N.N. Ej start        
    4 Vacant N.N. Ej start        
    5 Vacant N.N. Ej start        
  127   OK Denseln         Ej godk.
    1 Nina Karlsson 38:26 1 38:26 1  
    2 Catharina Gun-Britt Forsén 1:10:19 26 1:48:45 23 +22
    3 Gudrun Ivarsson 46:09 20 2:34:54 20 -3
    4 Susanne Karlsson Ej godk.        
    5 Maria Broström 1:10:17   4:34:08    
  104   Göteborg-Majorna OK 2         Ej godk.
    1 Liselotte Falk 52:34 26 52:34 26 +25
    2 Åsa Nyberg 48:21 9 1:40:55 17 -9
    3 Johanna Wallinder 44:11 17 2:25:06 16 -1
    4 Agneta Sander 1:05:17 18 3:30:23 17 +1
    5 Annika Kuhlin Ej godk.        
  120   NAIS OK         Ej godk.
    1 Ulrika Lasson 46:07 15 46:07 15 +14
    2 Marie Andersson 45:38 4 1:31:45 5 -10
    3 Inger Johansson 37:36 8 2:09:21 5  
    4 Lotta Classon Ej godk.        
    5 Gun Ericsson 1:19:39   3:29:00    
Senast uppdaterad: 2014-03-01, 13:32:45
  Utskriftsvänlig version   Sida för utskrift